Geoblog.pl    michalp44    Podróże    Ciao Italia    Wenecja

Wenecja

Włochy
Włochy, Venice

W Wenecji ciezko o jakis hostel. Sa jedynie hotele, ale ich cena przekracza nasz budzet. Rozwiazaniem jest kamping. Nasz znajduje sie poza glowna czescia miasta, na stalym ladzie. Dojezdza tu kilka autobusow, jeden z nich zatrzymuje sie pod samym kampingiem. Poza wlasnymi namiotami, przyczepami, czy karawanami, mozna spac jeszcze w namiotach z dwoma lozkami lub domkach. My mamy domek z dwoma lozkami i poza nimi nic wiecej sie nie zmiesci:-P. Nie ma niestety kuchni ale jest miejsce gdzie mozemy sobie przygotowac sniadania, a obiady bedziemy jesc w miescie.

Dostalismy od staffu mapke Wenecji, ale nie ma na niej opisanych wszystkich ulic. Jest to niestety niezbedne, bo Wenecja to istny labirynt, gdzie droga czesto urywa sie w jakims kanale lub jest slepa. Kupujemy zatem porzadna mape w sklepie i posiłkujac sie proponowanymi w niej trasami, ruszamy na zwiedzanie miasta.

Zwiedzamy po drodze kilka kosciolow, ale gwozdziem programu jest, kojarzony przez wszystkich z Wenecja, plac Swietego Marka. Przy nim znajduje sie Katedra Sw. Marka i palac Dozow, wszystko cechujace sie ciekawa architektura.

Po drodze oczywiscie, by ulzyc sobie w upale zatrzymujemy sie na lody (znow kladzione szpachelka), oraz zajadamy sie pizza i rotolo (czyli pizza, tylko zawinieta jak tortilla).

mirka66 - 2012-08-09 09:37
Fajna podroz.Czekam na zdjecia.:)

Adam
Adam - 2012-08-10 16:57
Ja też czekam na zdjęcia :)

Monika
Monika - 2012-08-10 18:46
I ja!!!

Jacek G.
Jacek G. - 2012-08-11 14:33
Popieramy moich przedmówców - macie robić mnóstwo zdjęć!!!!!!

michalp44
michalp44 - 2012-08-11 21:16
Mamy mnostwo, ale robie wpisy z telefonu (tylko w Rzymie w hostelu mielismy dostep do komputera). Po powrocie oczywiscie uzupelnie:-).

Zasoby: 52 wpisy52 62 komentarze62 172 zdjęcia172 0 plików multimedialnych0

26.06.2012 - 13.08.2012